Lamacentrum Hády

Vycházky po okolí

Návštěvu Lamacentra můžete spojit s výlety na Hády, Šumberu, do Těsnohlídkova údolí, do údolí Říčky a na Hornek. Od roku 2001 slouží pro návštěvníky Hádů a údolí Říčky naše síť naučných stezek, kterou jsme vybudovali s podporou projektu Phare-Access 99 a dodnes ji udržujeme v provozu. 

Naučné stezky mají celkem 17 zastavení, vedou po turistických stezkách a cestu po nich můžete libovolně zvolit podle míry náročnosti a vzdálenosti. Nástupními body jsou panely č. 1 (Údolí Svitavy), 7 (Hádecká plošina), 15 (Líšeňské hvozdy) a 17 (Mariánské údolí). Další tři panely pak vznikly dodatečně a nacházejí se u vchodu do etážového lomu (18), v Růženině lomu (19) a u tunelů při vstupu do přírodní památky Kavky (20).

Mapku a interaktivního průvodce naší naučné stezky najdete zde.

 

 

 

Pro opravdové "fajnšmekry" a středoškolské učitele jsou na stránkách Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity k dispozici

L. Tichý: Hády (v angličtině) - popis celé lokality s význačnými druhy rostlin

O. Rotreklová, P. Křížová a S. Špičáková: Botanická exkurze na Hornek a do údolí Říčky (v češtině) - podrobný popis celé trasy včetně druhů, se kterými se zde můžete setkat. 

 

 

 

 

Tyto webové stránky jsou sponzorovány serverem WebSnadno.cz

 

TOPlist